TALLERES-18 DE JUNIO

2. BATXILERGOKO IKASLEEN AGURRA

2.DBH GORLIZ-PLENTZIA

1.DBH GERNIKA-ARTEAGA

Matematika lehiaketa

Finalistak Zornotza eraikinean: Onditz Ugarte (irabazlea), Pablo Pérez, Jon Pérez eta Naroa López.

Finalistak Urritxe eraikinean: Adrian Savin (irabazlea)Ander Ródenas (irabazlea), Manex Izagirre eta Amaia Gallastegi.

Zozketaz irabazlea: Jaione Carrasco

 

 

Gelen apainketa lehiaketan irabazleak:

 

           1. Batxi-2LA eta  DBH3A

           2. DBH4C eta  DBH2C

        

          

               

 

ROBOTIKA TAILERRA CAMP TECNOLÓGICO-REKIN

Azaroaren hirugarren astean, STEAM proiektuaren barruan, 3.mailako proiektu tailerreko ikasleek robotika tailerra bizi zuten. Bi saioko  tailerra Camp tecnológico-k zuzendu zuen eta zentroan bertan gauza genuen.

Ikasleek, Micro:bit plakak programatzeko ariketa ezberdina garatu zituzten, tartean landare baten humorea irudikatu zuten. Horretarako, landarearen hezetasun maila neurtu eta neurriaren arabera plakan aurpegi bat irudikatu duten.

 

 

IBAIALDEKO PANELAK (1. DBH Biologia-Geologia).

 Urritxeko Eskola Agendak antolatuta IBAIALDE ERAKUSKETA izan dugu ikastetxeko Areto Naguasian.  Biologia-geologiako irakasgaian, kostaldeko ekosistemen ezagupena bultzatu nahi duen Ingurumen Hezkuntzako programa honetan lan eginez,  9 panel mugikor hauetan, uraren garrantzia,erabilerak eta eraginak ikusirik, DBH 1.mailako ikasleek, urak bizitzarako duen garrantzia barneratzeaz gain, izaki bizidun guztientzat ura bizia eta,aldi berean, paisaiaren arkitektoa dela ohartu dira. Ibaiaz gozatu dute, ikastetxetik irten gabe!!   
 

2.BATXiko Marrazketako ikasleak Maier kooperatiba lantegia bisitan

 

LATINEKO IKASLEAK BILBON

 

XARE

Batxilergoko 1.go mailako ikasleak XAREn, euskarazko kultura digitalaren jardunaldian Durangon

EUSKARAZ BIZI NAHI DUT

Batxilergoko euskara taldekoak piraguetan Urdaibaien

2.batxilergoko ikasleak galan

1. BATXI: Zumaiako Flysch- a ikusten

Salamanca 2019

2º ESO: Visita a la depuradora

EUSKARAREN EGUNA 2014, ABENDUAK 3a.

 

LATIN 4DBHkoak IRUÑA-VELEIAN


2014-15 ikasturtea.


 URRITXE -Atik Zra

3. DBH A eta 3. DBH C LEKEITION

4.DBH ZARAUTZ- GETARIA

EUSKARALDIA ILUSTRATUZ

Hurrengo hauek dira  20-21 ikasturteko irabazleak:

1. saria:  Nerea Romero  3A  

2. saria:  Ane Falagán  3E   

3. saria: Leire Muñoz  2B   

          

               

 

KLIKA 21. KORRIKA

Taller de cocina en hauspoa

"Mikel Laboaren abestiak" ilustrazio lehiaketaren irabazleak 2018

 


Viajes-Culturales 2015-16:

4.ESO, 1. BACH, 2. BACH.

ANDALUCIA, DUBLIN, SALAMANCA.

ANIMALES EXOTICOS

Atzerrira doazen ikasleak

Atzerrira

Jokin Izagirre, Oihane Ruiz, Paula Gastón eta Naiara Muñoz Urritxe BHIko ikasleak, Euskal Autonomia Erkidegoak finantziatuta, Erresuma Batura eta Irlandara joango dira uda honetan ingeles-ikastarora.

OTSAILEKO EDURRAK URRITXEN.2015.


GABONETAKO JAIALDIA 2014


2. DBH BILBON: Alde zaharra, Santiago Katedrala, San Anton Eliza....

BASAJAUNEN IBILBIDEA. LAND ART. 2DBH.


2014-15 ikasturtea.


"Gabonetako Azoka". Postu lehiaketa 2018



 


                    2014-2015 AGURRA

HAMAIKA Telebista, ha grabado una entrevista/coloquio al alumnado de 2º Bachiller sobre temas de actualidad.

Para ver la primera parte de la entrevista.

Para ver la segunda parte.


2014-2015 SALAMANCAN